Testosteron Yükseltme Yöntemleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Testosteron Yükseltme Yöntemleri

Testosteron yükseltme, Testosteron, birçok sporcunun kas kütlesini artırması ve performansını geliştirmesi için oldukça önemli bir hormondur. Hayati öneme sahip bu hormonu doğru kontrol etmek ve mümkün olan en yüksek seviyede tutmayı öğrenmek başarının altın anahtarlarından bir tanesidir. Hormon seviyenizi egzersiz ve zayıflama yollarıyla arttırmaya çalışın. Ağırlık çalışmaya genç yaşlarda başlayın. Hepimizin bildiği gibi testosteron hormonu yıllar geçtikçe düşüş gösterir. Yaşlandığınızda daha aktif, canlı bir hayat sürdürmek için 20'lerinizde ve 30'larınızda testosteron hormon seviyenizi sağlıklı şekilde yükseltin. Fazla kilodan kaynaklanan vücut yağını göbeğinizde taşımanız testosteron seviyesini düşürürken vücudunuzdaki östrojeni artıracaktır. Hormonel açıdan bakıldığında, k ilo vermeye çalışırken bu işlemi ağır ve kontrollü yapın, haftada 1 kiloyu geçmemeye dikkat edin. Ağır egzersizlere başlayıp kalori alımınızı aniden keserseniz vücudunuz açlık tehlikesi taşıdığını düşünerek testosteron üretimini keser ve yağ yakışını yavaşlatır.


Testosteron yükseltme için yapılabilecekler


Dengeli beslenmek hormon seviyelerinde büyük rol oynar, testosteron seviyesini arttırmak için dengeli beslenin, hiçbir besini (Protein, karbonhidrat, yağ) atlamamaya çalışın. Günlük ereksiyonun testosteron seviyesini yükselttiği ispatlanmış bir gerçektir. Cinsel açıdan uyarıldığınızda vücudunuz testosteron salgılamaya başlayacaktır.

Dambıl hareketleri yaparken; eklemli büyük kas guruplarını çalıştırmak testosteron üretilmesine yol açacaktır. Çömelme, göğüs presi, kürek çekme gibi egzersizler hormon seviyenizi mekik çekmekten fazla arttırır. Testosteron seviyenizi arttırmak için sağlıklı yağlardan tüketmeyi unutmayın, zeytinyağı, kanola yağı ve fıstık yağı gibi.

Egzersiz hareketleri yaparken, kaldırmaya zorlanacağınız; ağırlıklar ile çalışmak erkeklik hormonunu arttırmak için ideal antrenman olacaktır. Ağırlık çalışması yaparken her hareketten 3 set tekrarlamaya çalışın. Böylece kas üzerinde yarattığınız stres, vücudunuza daha fazla hormon üretmesi gerektiğini bildirecektir. Egzersiz yaptıktan sonra uzun süre dinlenin, tüm gün kaslarınızı dinlendirmeniz iyi olacaktır. Aşırı antrenman yapmak testosteron seviyesini %40 oranında düşürebilir.

Fazla alkol tüketmemeye dikkat edin. Alkol endokrin sistemini olumsuz yönde etkileyip testislerin hormon üretimini yavaşlatır. Küçük porsiyonlarda sık beslenmeye dikkat edin, günde 5-6 öğün yemeye çalışın, sofradan doymadan kalkın. Günlük en azından 7 saat uyumanız şart, vücudunuz; Doku, kas tamirini, üretimini, iyileştirmesini uyurken yapar. Uykunuza dikkat etmemeniz hormon seviyelerinizi olumsuz yönde etkileyecektir. Doğal yollardan vücudunuzun testosteron seviyelerini arttırmanın en iyi yolları bunlardır. Unutmamalısınız ki ister bayanlar olsun ister beyler, insan vücudunda testosteron ve östrojen hormonları tahterevallinin uçları gibidirler. Birisi yükseldiğinde diğeri düşmek zorundadır. Bu yüzden testosteron seviyesini yükseltmek isteyen kişi östrojen üretimini yavaşlatarak bunu sağlayabilir.

Testosteron Yükseltme Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Testosteron Hormonunun Etkileri

Testosteron Hormonunun Etkileri

Testosteron Nedir?

Testosteron Nedir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Testosteron Takviyesi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Testosteron Takviyesi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Testosteron Hormonu Kullanımı

Testosteron Hormonu Kullanımı

Testosteron Enantat Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Testosteron Enantat Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Testosteron Propionat Kullanımı ve Yan Etkileri

Testosteron Propionat Kullanımı ve Yan Etkileri

Testosteron Eksikliği Belirtileri ve Tedavisi

Testosteron Eksikliği Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Testosteron Artıran İlaçlar Nelerdir?

Testosteron Artıran İlaçlar Nelerdir?

Güncel

Testosteron Seviyesi Yüksekliği ve Eksikliği

Testosteron Seviyesi Yüksekliği ve Eksikliği